Nish (they/die); schrijver, drummer, lezer. chaoot by nature, chaos manager by professie
Ondertussen…
- Over muziek en samenspelen. met een link om mee te doen! #muziekmaaktslim #scratchdag2023 #zomermuziekTexel nishtexel.wordpress.com/2023/02/07/maa… 1 month ago
- Een kerstblog vol muziek. wat is uw favoriete kerstlied? nishtexel.wordpress.com/2022/12/25/ker… 3 months ago
- de hele avond op de bank, in slaap vallen, en dan om 23.58 wakker worden. #ikkandat #top2000 #openingtop2000 @NPORadio2 3 months ago
-
Voeg je bij 775 andere abonnees
Maak Muziek! (met inschrijflink!)
MUZIEK MAKEN
is ongeveer het leukste dat er is. Muziek maken met een groepje (leuke) mensen is écht het leukste dat er is!
Twee maal per week bezoek ik een dorpshuis om dat te doen. Twee dorpshuizen dus, in twee dorpen, met tweemaal andere mensen, tenminste, er zijn er meer zo gek als ik om twee bij muziekverenigingen lid te zijn. Want muziek maken is nou eenmaal ongeveer het leukste dat er is en samen muziek maken is écht het leukste dat er is.
Lid zijn van een muziekvereniging (of twee) heeft één groot nadeel; in juli en augustus staat dat allemaal stil! Ik begrijp nooit waarom precies, want muziek maken is in juli net zo fijn als in december, alleen met andere muziek. Hoewel je natuurlijk best stille nacht kunt spelen als je in korte broek met blote voeten in het gras zit. Maar daar gaat dit eigenlijk niet over.
DE ZOMER
is niet mijn favoriete seizoen, het is te warm, te (lang) licht en het wekelijkse ritme, waar ik mij een groot deel van het jaar aan kan vasthouden, lijkt volledig uit het leven. Toen in 2020 die stilte in maart al begon, en ook in het najaar nog leek door te zetten, was het niet muziek maken wat mij het meeste moeite koste. Dus besloot ik actie te ondernemen; een oproep op sociale media leverde gelukkig medestanders en zo liep ik wekelijks met mijn drumset op een karretje naar een lokaal verlaten schoolplein om gras weg te halen, te vegen en vierkantjes af te tekenen en zaten we keurig op 2 (later 1,5) meter uit elkaar te muzieken. Elke week kwam ik weer blij thuis. Ook toen in 2022 de wekelijkse muziekavond was hervat hebben we de zomeravondrepetities voortgezet, samen beleefden we plezier aan het ongedwongen buiten muziek maken, want samen muziek maken… u begrijp mij. Ondertussen bleven we ook lekker in vorm, wat bij het starten van de club in september zeker te merken was!
NU
heb ik ook een zus die dirigent is. (en nog piano en orgel en trompet en accordeon speelt en lesgeeft, maar dat even terzijde) die ook niet begrijpt waarom muziek maken in juli en augustus not done is. En die graag wel eens een ‘scratch muziek dag’ zou willen doen; op één dag met een groep mensen die nooit eerder hebben samen gespeeld een optreden instuderen.
DUS VORIG JAAR
op een mooie augustus ochtend kwamen we samen met een groepje mensen waarvan ik de meeste niet eerder had gezien. De hele dag hebben we gespeeld, gelachen, koffie gedronken, gerepeteerd in de zon gezeten en nog meer muziek gemaakt. Diezelfde middag gaven we een optreden met zes nummers voor een leuk gevulde zaal met ouders, partners, kinderen en buren. Die avond was ik kapot moe en dolblij. Het enige wat ik kon bedenken; mag ik liggen en wanneer mag dit weer?
Vandaar dat wij komende zomer niet een, maar twee keer zo’n dag houden! Iedereen die een muziekinstrument beheerst, een beetje van blad kan spelen en zin heeft in een hele dag muziek maken kan meedoen. We kunnen wel een aardige groep hebben en alle muziekinstrumenten zijn welkom!
De dorpshuizen zijn besproken, de eerste toezeggingen zijn binnen, de inschrijfpagina staat online, de data staan zelfs in de agenda van de Texelse courant. Ik ga weer weken mailen, overleggen, muziek uitzoeken, scannen, kopiëren, mailen, nog meer mailen en overleggen… ik heb er nu al zin in!
Dit bericht werd geplaatst in dagelijks leven, Muziek en getagged met Muziek, scratchdag, texel, zomer. Maak dit favoriet permalink.
Ik ook! Heel erg veel zin in